2017. godine Srednja škola za tekstil, kožu i dizajn zvanično je započela certifikaciju za “Školu svjetskog etosa“. Posljednjih pet godina, pet generacija učenika dodatno je oplemenjivalo svojim radom školske prostorije i atmosferu u kojoj su se školovali i u kojoj se još uvijek školuju. Danas je održana svečana dodjela certifikata Stiftung Wellethos, TPO Fondacije i Etos inicijative. Jedna od osam škola iz Bosne i Hercegovine koja je svojim angažmanom zadovoljila da bude certificirana je Srednja škola za tekstil, kožu i dizajn. Zahvaljujemo se svim učesnicima ETOS aktivnosti. Posebna zahvalnost prof. dr. Zilki Spahić-Šiljak i njenim saradnicama u TPO Fondaciji koji su pružili priliku našoj školi da učestvuje u ovakvom programu koji u svom nazivu nosi svjetski ETOS.
Koordinatorica Alma Ahmethodžić, mr.