9.2.2022. sa početkom 11:30 u okviru projekta Borba protiv antisemitizma, islamofobije i ksenofobije u javnom obrazovnom prostoru  održana je još jedna u nizu planiranih radionica. Današnju radionicu održao je gospodin Muhamed Velagić a tema radionice bila je Borba protiv antisemitizma, islamofobije i ksenofobije.

Istaknuto: U navedenoj aktivnosti čestvovali učenici i učenice I-1 razreda kao i  III razreda. Na radionici učenici su imali priliku da razgovaraju na temu antisemitizma, islamofobije i ksenofobije. Kroz interakciju  sa predavačem uč. su imali priliku da se suoče sa vlastitim možda stereotipima, predrasudama što se tiče teme jer  su istakli na prijašnjim  predavanjima da im je teže o ovim temama otvorenije govoriti.

Više detalja možete pogledati na slijedećem linku.