Poštovane učenice i učenici,

pozivamo Vas na nam se pridružite u FB grupu  “Dijalogom do razumijevanja” gdje ćete imati priliku da zajednički obilježimo  9.5.  Dan Evrope i pobjede nad fašizmom. Čast nam je i zadovoljstvo najaviti aktivnosti koje smo planirali realizovati povodom Dana Evrope. Često razmišljamo koja nam se knjiga sviđa, umjetničko djelo, politika, država, kultura a Dan Evrope je dobra prilika da to i predstavimo i obrazložimo. Čast nam je najaviti predavanje naše kolegice Aldijana Muslimm i kolege Igor Smiljanic na teme: “EU” i “Značaju EU za Bosnu i Hercegovinu”. Kako EU nije cijela Evropa mi ostali članice i članovi ćemo imati priliku da upotpunimo predavanja i program svojim aktivnostima koje smo realizovali povodom ovog dana. Kao što smo istakli to možemo uraditi preko komentara i objava u grupi. Npr. neko će objaviti fotografiju umjetničkog djela nekog evropskog umjetnika, ukratko će obrazložiti zašto baš to umjetničko djelo, zašto baš taj umjetnik, kako sve to čini Evropu, evropski duh i itd.

Radujemo se još jednoj zajedničkoj saradnji!

Koordinatori: Alma Ahmethodžić i Mirsad Cvrk.

Više na linku.