19.9.2019. Zvanično su počele aktivnosti u okviru projekta Jednaki u različitosti-spoznajmo i živimo svijet koji ima za cilj edukaciju o značaju međureligijskog dijaloga u izgradnji interkulturalnog društva koje pored njegovanja različitosti i  jednakosti njeguje vrijednosti poput etičnosti, tolerancije, otvorenosti i solidarnosti.Projekt podržava TPO Fondacija i Etos inicijativa a u projektu učestvuju Srednja škola za tekstil kožu i dizajn, Srednja  ugostiteljsko-turistička škola, Srednja muzička škola, Udruženje profesora i nastavnika Građansko obrazovanje, Mreža izgradimo mir zajedno i OSCE. Kako projekt Jednaki u različitosti-spoznajmo i živimo svijet navedeni cilj realizuje pored panela i kroz različite forme umjetnosti, muzike i slikanja, učenici Srednje škole metalskih zanimanja kroz glumu će  predstaviti značaj navedenih vrijednosti u bosanskohercegovačkom društvu.  U projektu Jednaki u različitosti-spoznajmo i živimo svijet direktno učestvuju ispred Srednje škole za tekstil,kožu i dizajn direktor Behudin Rovčanin i profesori  Refija Aličković, Amela Stambol, Rasim Šahman i Alma Ahmethodžić.

Ispred Srednje muzičke škole Aldijana Muslim i Željka Antić

Ispred Srednje ugostiteljsko-turističke škole Mubina Mujčić

Ispred Udruženja profesora, nastavnika Građansko obrazovanje Mirsad Cvrk

Ispred OSCE-a Arijana Aganović

Ispred Mreže izgradimo mir zajedno Goran Bubalo

Koordinatorice u projektu Alma Ahmethodžić Aldijana Muslim i Mubina Mujčić.

Više na linku.