Dan državnosti Bosne i Hercegovine je jedan od najznačajnijih državnih praznika. Dvadeset peti novembar 1943. godine je datum u kome se prelama suština i istina Bosne i Hercegovine. Suština jeste suživot različitosti, a njena istina su njene međunarodno priznate granice. Iz iskustva suživota, poštivanja prava drugog i drugačijeg rodio se antifašizam, a iz antifašizma spoznaja o vlastitoj državnosti i nužnosti njenog očuvanja.Ovaj vrlo značajan historijski datum obavezuje i nas da dajemo svoj puni doprinos u daljoj izgradnji i jačanju naše države. Svoj doprinos možemo najbolje dati kroz učenje i znanje jer je znanje najveća moć!Izložbama, recitalom, modnom revijom, pjesmama kao i historijskim časom smo i ove godine pokazali šta za nas znači naša jedina Bosna i Hercegovina.U pripremi ovog programa doprinos su dali učenici naše škole i njihovi profesori.

Sretan Dan državnosti svim učenicima i njihovim porodicama, uposlenicima i prijateljima naše škole uz želju da svojim zajedničkim zalaganjem doprinesemo izgradnji jače države Bosne i Hercegovine, naše jedine i najljepše domovine.