Dana 31. oktobra 2023. godine naša škola se odazvala pozivu JU Srednjoškolskog centra Hadžići, te je bibliotekarka naše škole Emina Popara-Užičanin prisustvovala svečanom otvorenju njihove rekonstruirane biblioteke. Na svečanom otvorenju ovog prelijepog i za posjetioce motivirajućeg ambijenta prisustvovali su predstavnici Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, te brojni gosti iz obrazovnog života. Gostima je dobrodošlicu poželio v.d. direktor Srednjoškolskog centra Hadžići prof. Gegić Misim, te nam ukratko opisao sam proces rekonstrukcije biblioteke. Sredstva za rekonstrukciju osiguralo je Ministarstvo za odgoj i obrazovanje KS, ali je i sama škola izdvojila dio svojih vlastitih sredstava. Nakon direktora, prisutnima se obratila i direktorica Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja prof. Senada Salihović. Uz čestitke domaćinima, direktorica je naglasila da je ponosna na ovaj projekat. Dobrodošlicu nam je poželio i bibliotekar škole Edin Topčić, te nas upoznao za bogatstvom bibliotečkog fonda kojeg posjeduju, a koji broji 16 000 bibliotečkih jedinica. Nakon svečanog dijela otvorenja biblioteke, uslijedilo je druženje i zakuska koju su pripremili vrijedni učenici ove škole.Naša škola je iskoristila ovaj susret kako bi dodatno ojačala suradnju sa Srednjoškolskim centrom Hadžići, koja pod svojim krovom odgaja i obrazuje jedan razred konfekcionara tekstila – krojača, a koji vrlo često odlučuju usavršiti svoje školovanje u našoj školi. Suradnja će se svakako nastaviti, a delegaciju Srednjoškolskog centra Hadžići očekujemo na našoj svečanosti povodom Dana državnosti.