2.12.2021. sa početkom u 11:30 u prostorijama Srednje  škole za tekstil, kožu i dizajn realizovana je  druga po redu radionica u okviru projekta: “Borba protiv antisemitizma, islamofobije i ksenofobije u javnom obrazovnom sistemu u organizaciji Jevrejskog  kulturno – prosvjetno i humanitarnog društva ” La Benevolencija” u suradnji sa TPO fondacijom iz Sarajeva uz podršku Vijeća Evrope.

Radionicu pod nazivom:”Jevreji u BiH i Holokaust”  realizovao je gospodin Eli Tauber.

Istaknuto: Učenici nisu mnogo toga znali o Holokaustu što nebi trebao biti slučaj i istakli su da im je teško govoriti o tim temama jer su previše emotivn. Učenicima kada su ove teme u pitanju teško bilo da se otvore i govore pred svima.

Više na linku.

Koordinator ispred Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn Alma Ahmethodžić