10.12.2020. povodom Međunarodnog dana ljudskih prava u okviru projekta Dijalogom do razumijevanja realizovali smo i posljednju aktivnost u okviru navedenog projekta. Projekt dijalogom do razumijevanja podržava TPO Fondacija i Etos inicijativi kroz aktivnost Etos inicijstiva-Dijalog sa svrhom 2020. Pored svoje sarajevske stručne škole, Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn i Srednje škole metalskih zanimanja u projektu učestvuju Centar za kulturu dijaloga, Mreža za izgradnju mira i Udruženje nastavnika, profesora Građansko obrazovanje.

Voditeljice današnjeg programa su bile Amina Vrucak i Jasmina Jelčić.

Program povodom Međunarodnog dana ljudskih prava:

Predstavljanje svih realizovsnih aktivnosti u okviru projekta

Objavljivanje po 6 najaktivnijih učenika iz obje škole  koji su nagrađeni za svoj rad i trud.

Predstavljanje plakata uč. Naime Vilić povodom Međunarodnog dana ljudskih prava pod mentorstvom prof. Rasim Sahman

Predstavljanje plakata uč. Srednje škole metalskih zanimanja

Završna riječ koordinatora

Muzička numera koju je izvela uč. Srednje škole za tekstil kožu i dizajn Indira Mrkulic

Ni ovaj program nije prošao da se nismo sjetili našeg Gorana Bubala📷

Veliko hvala zaozdbojeno vrijeme Azra Nezirić, Aldijana Muslimm, Igor Smiljanic

Posebno hvala svim našim učenicama i učenicima na trudu i zalaganju.

TPO Fondacija i Etos inicijativa hvala za podršku i priliku da realizujemo ovakve aktivnosti.

Hvala Centru za kulturu dijaloga za učešće i podršku

Hvala Udruženju nastavnika, profesora Građansko obrazovanje.

Više na linku.