U okviru projekta Jednaki u različitosti- spoznajmo i živimo svijet po programu 01.10.2019. godine planiran je obilazak  Starog Grada i njegovih znamenitosti. Za ovu aktivnost  bili su zaduženi profesorica Mubina Mujačić i učenici Srednje ugostiteljsko-turističke  škole. Obilasku Starog Grada prisustvovali su profesori Rasim Šahman, Aldijana Muslimm, Mirsad Cvrk, Željka Antić, Alma Ahmethodžić i profesor i drag gost  Enes Martinovic. Pored profesora u obilasku grada su učestvovali učenici Srednje ugostiteljsko-turističke turističke škole, Srednje muzičke škole, Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn i Srednje škole metalskih zanimanja. Hvala vrijednim kolegicama i kolegama kao i vrijednim učenicama i učenicima.

Plan i program obilaska:

Careva džamija,

Crkva svetog Ante,

Gazi Husrev-begova  džamija,

Saborna crkva Presvete Bogorodice,

Katedrala Srca Isusova,

Muzej Jevreja,

Sebilj,

Narodna kuhinja Stari Grad i

Vijećnica

Čestitke svim učesnicima!🇧🇦

Hvala TPO Fondaciji koja podržava projekt Jednaki u različitosti-spoznajmo i živimo svijet

Hvala učenicama koje su danas fotografisale!