26.9.2019. U  prostorijama Srednje škole za tekstil kožu i dizajn održana je panel debata na temu Uloga međureligijskog dijaloga za izgradnju interkulturalnog društva i otvorenog pogleda na svijet i druge u okviru projekta Jednaki u različitosti-spoznajmo i živimo svijet. Partneri u projektu su Srednja škola za tekstil, kožu i dizajn, Srednja muzička škola, Srednja ugostiteljsko-turistička škola, OSCE, Mreža izgradimo mir zajedno, Udruženje profesora i nastavnika Građansko obrazovanje,TPO Fondacija i Etos inicijativa.Posebno za panel se zahvaljujemo Arijani Aganović ispred OSCE-a koja je prepoznala volju i želju mladih ljudi sagrade zajednicu koja se temelji na uvažavanju razlika i pravednosti i jednakosti.Također, veliko hvala panelistima Elmi Softić-Kunitz, Miroslavu Bagarić, Vladimiru Vasiću i Enesu Martinovića kao i modelatoru panela Ademu Olovčiću. Pored OSCE za panel doprinos je dalo Udruženje profesora i nastavnika Građansko obrazovanje ispred kojeg je bio Mirsad Cvrk. Zahvaljujemo se učenicima iz Srednje škole metalskih zanimanja i našim dragim gostima iz Istočnog Sarajeva  iz Srednje škole 28. juni Istočno Sarajevo sa profesoricom Rankom Radovanović. Hvala dragoj Azri Nezirlić koja je večeras bila naš dragi gost ispred TPO Fondacije.  Projekt podržava TPO Fondacija I Etos inicijativa.

Koordinatorice

Alma Ahmethodžić,Mubina Mujčić i Aldijana Muslim