U okviru kampanje16 dana aktivizma Srednja škola za tekstil, kožu i dizajn danas kao i prethodnih godina dobila je promotivni materijal na čemu zahvaljujemo TPO Fondaciji uz pomoć koje svake godine ukrasimo prostorije naše škole i obradujemo učenike kalendarima i raznim  promotivnim materijalom. Pored volontiranja  i ove godine u našoj školi će se realizovati radionica za koju su zadužene profesorice Amela Stambol i Alma Ahmethodžić.  Okvirna tema radionice je: Djeca su naše ogledalo a tema radionice: Vršnjačko vršnjačko nasilje (vrte vršnjačkog nasilja i način prevencije). Asistentice u radionici i koordinatorice grupa su učenice IV-1 Merima Frašto, Mahmutović Betina, Aldina Osmanović i Amela Kurtić.