U KJP Centar Skenderija – Sarajevski sajam održava se 33. INTERNACIONALNI SARAJEVSKI SAJAM KNJIGA I UČILA 2022. u tradicionalnom terminu od 20. do 25. aprila 2022. godine,pod motom „MOĆ KNJIGE“.

Sarajevski sajam okuplja izdavače i autore iz zemlje i svijeta, društvo pisaca i PEN centre, institute, strane kulturne centre, stručne i druge medije.

Na 33. Sarajevskom sajmu knjiga na poseban način se obilježava 23. april, Međunarodni dan knjige i autorskih prava. U okviru Sajma organizovan je i specijalni program i izložba posvećena najznačajnijim rukopisima i knjigama koje su obilježile savremene civilizacije.

Sajam će dodjeliti nagrade najboljim autorima i izdavačima i posebnu pažnju posvetiti izdavaštvu za djecu i mlade, novim tehnologijama i medijima, univerzitetskom i cijeloživotnom obrazovanju.

Naravno, kao i svih ranijih godina učenice i učenici Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn organizirano su zajedno sa svojim profesorima posjetili Sajam.