Povodom 25. novembra – Dana državnosti Bosne i Hercegovine, održana je priredba u sportskoj sali Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn Sarajevo.

Priredba je započela intoniranjem himne BiH, nakon čega se prisutnima obratio direktor škole doc. dr. Samir Pačavar. Direktor Pačavar je, između ostalog, istakao bitnost očuvanja države BiH, a najbolji način da je sačuvamo je kroz kvalitetno obrazovanje mladih naraštaja i obilježavanjem državnih praznika.

Priredbu je obogatila modna revija bivše učenice naše škole Naide Vilić, kao i prikaz kolekcije jesen/zima koju su predstavile članice manekenske sekcije pod mentorstvom profesorica praktične nastave.

Prof. historije je održao kratko i korisno predavanje o kontinuitetu državnosti BiH.

Recital o domovini je izvela učenica Amina Ribić a razglednicu BiH je pripremila Merjem Cico. Učenici III-2 razreda su priremili kratki video o tome šta njima znači domovina. Priredba je završena raspjevano – školski hor je izveo muzičku numeru “Zemljo moja”.