Povodom Međunarodnog dana mira i Međunarodnog dana nenasilja organiziran je okrugli sto na temu: “Mir u očima žene – Potencijal žene za izgradnju mira“ u kojem su učestvovali učenici iz pet sarajevskih škola: Treća gimnazija, Srednja škola za tekstil, kožu i dizajn, Gimnazija Obala, Srednja škola primijenjenih umjetnosti i Srednja muzička škola. Na okruglom stolu istaknuta je činjenica da su žene u Bosni i Hercegovini općenito nedovoljno zastupljene, da je pozitivan mir još uvijek nedostižan u Bosni i Hercegovini, ali i da se na tome treba intenzivnije raditi. Ono što se još istaklo u toku diskusija je problematika nasilja, direktnog i strukturalnog.

Moderatorica ispred Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn bila je učenica III-1 razreda Ena Herco, kojoj čestitamo na uspješnom moderiranju. Na okruglom stolu učestvovale su učenice III razreda članice Civitas sekcije Ena Šesto i Lamija Jabučar.

Okrugli sto je zaključen citatima:

“Mir je put, mir je cilj”

“Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu!”

Alma Ahmethodžić, mr.