14.10.2024. godine u okviru debatnog turnira “ARGUMENTIMA DO PRAVA“, u kojem učestvuju učenici III razreda, održana je debata na tezu: „Ljudska prava u BiH su ustavno zagarantovana svim građanima“.

U okviru debate učestvovali su učenici III-1 razreda:
Ena Herco,
Hena Čaušević,
Džejlana Zec,
Alli Abdulovski,
Adna Duhović,
Džejla Burazerović.

Debatni turnir „ARGUMENTIMA DO PRAVA“ ima za cilj da učenici na časovima nastavnog predmeta Građansko obrazovanje/Demokratija i ljudska prava na jedan drugačiji način istraže krucijalne informacije o ustavnom uređenju BiH, definisanju, garantovanju i zaštiti ljudskih prava i sloboda kao i stepenu dokazane diskriminacije građana BiH posebno.

Sljedeću debatu održat će učenici III-2 razreda.

Alma Ahmethodžić, mr.

15.10.2024. godine u odjeljenju III-2 održana je i druga debata po redu u okviru debatnog turnira „ARGUMENTIMA DO PRAVA“.

Teza današnje debate bila je:“Ljudska prava su najviša vrijednost u BiH“.

U toku debate smo imali priliku čuti ustavne norme vezano za ljudska prava i njihovu primjenu u BiH kao i specifičnosti koje su zastupljene u II članu Ustava BiH.

Dabatanti:

Ahmed Haljeta