28.03.2024. godine u prostorijama Muzeja književnosti i pozorišne umjetnosti Bosne i Hercegovine održana je modna revija učenika Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn Sarajevo kao završnica projekta „Budimo ekološki odgovorni – reciklirajmo tekstilni materijal“. Svoje kolekcije predstavile su učenice IV1 razreda Ajla Sinanović, Iman Čoralić kao i bivša učenica naše škole Naida Vilić. Nakon modnih revija naših učenica, članice Sekcije za reciklažu predstavile su svoj rad na spomenutoj vannastavnoj aktinvosti.

U okviru projekta “Budimo ekološki odgovorni – reciklirajmo tekstilni materijal“, koji je podržala Općina Stari Grad Sarajevo, održane su dvije radionice za učenike osnovnih škola “Saburina” i “Edhem Mulabdić“ na kojima su učenici imali priliku da kroz praktičan rad prođu reciklažu odjevnih predmeta što je i predstavljeno na današnjem programu gdje je najavljena prezentacija radova nastalih na radionicama za 02.04.2024. godine ispred katedrale Srca Isusova u periodu od 11:00 do 12:30 sati.

Edita Teparić

Dženana Ramić

Adisa Đekić

Alma Ahmethodžić