Dana 27.12.2023. godine učenici III-3 razreda na času Građanskog obrazovanja/Demokratije i ljudskih prava koristeći metodu i tehniku poznatu kao „Šest šešira“, koju je osmislio Edward de Bono svjetski stručnjak na području kreatinvog razmišljanja, predstavili su teme koje su za njih kontraverzne i o kojima treba diskutovati iz različtih perspektiva. Koristeći i tehniku paralelnog mišljenja, poznatu pod nazivom „Šest šešira“, učenici su predstavili i diskutovali o temama: „Nasilje nad ženama“ i „Koristi treninga i zdrave ishrane i posljedice lijenosti i nezdrave ishrane“.
Učenici koji su predstavili temu „Nasilje nad ženama“ bili su: Amar Pirija, Muhamed Spahić, Arnesa Tahirović, Anesa Lepir, Amila Ahbabović i Ajla Čaušević.
Učenici koji su predstavili temu „Koristi treninga i zdrave ishrane i posljedice lijenosti i nezdrave ishrane“ bili su: Ismar Popara, Ilhan Skopak, Muhamed Šipilović, Usama Muratović, Almedina Jejna i Sara Kukić.
Alma Ahmethodžić, mr.