U organizaciji Udruženja „Djeca su stubovi svijeta“ i podrške Ministarstva za odgoj i obrazovanje danas je održan Šesti međunarodni kongres „Djeca su stubovi svijeta“ na temu: „Etika u filozofiji življenja – Borba za čovjeka u ljudskom biću“. Na današnjoj konferenciji prisutnim učenicima i profesorima obratila se predsjednica Udruženja prof. Fatima Hukić. Pored uvažene profesorice, prisutnima su se obratili ministrica za odgoj i obrazovanje KS Naida Hota-Muminović, fra Ivo Marković, prof. dr. Mirsad Hadžikadić i direktor Druge gimnazije Seid Alibegović. Govornici su istakli važnost njegovanja i čuvanja ljudskosti, da su vrijednosti ono što čovjeka čini čovjekom, te nastojati biti najbolja verzija sebe. Nakon izlaganja, naši učenici su predstavili grupni rad kroz koji su istakli svoje stavove na najaktuelnije teme. Konferenciji su prisustvovale članice Civitas sekcije: Elma Turčalo, Iman Čoralić, Leila Pehadžić, Lejla Zuhrić i profesorica Alma Ahmethodžić, mr.