Bellissima je jedan od vodećih modnih brendova u našoj zemlji i regionu. Veliki broj učenika Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn Sarajevo je pronašlo svoje prvo zaposlenje upravo u ovoj socijalno odgovornoj kompaniji.
Jedan od bivših odličnih učenika naše škole je Bakir Eminović. On je već pet godina dio ove uspješne bosanskohercegovačke priče.
Bellissima je odlučila pokloniti našoj školi veću količinu tekstilnog materijala koji je potreban za nesmetano izvođenje nastave i izradu modnih kolekcija koje naša škola predstavlja na modnim revijama.
Bakir je dovezao donirani materijal i usput posjetio svoju školu i profesore.
Koristimo priliku da se od srca zahvalimo našem Bakiru i svim zaposlenicima modne kuće Bellissima i da im u ime cijelog kolektiva zaželimo puno uspjeha u daljem radu.