Svjetski dan učitelja – 5. oktobar.  Obilježava se od 1994. godine kada ga je proglasio UNESCO želeći ukazati na važan status učitelja u okviru društvene zajednice.

U skladu s Nastavnim kalendarom za školsku 2022/2023. godinu srijeda, 5.10.2022. godine je radni, nenastavni dan.

Srednja škola za tekstil, kožu i dizajn će ovaj značajni dan obilježiti radno i svečano.

U 10:00 u prostorijama škole održat će se sjednice Aktiva stručno-teoretske i praktične nastave i Aktiva općeobrazovne nastave.

U 11:30 Sindikalna organizacija Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn organizira druženje uz zakusku za sve uposlenike škole.

Posebno smo sretni i ponosni što možemo najaviti promociju knjige našeg pedagoga-psihologa Almedine Pašić – Muratović.

Promocija knjige za djecu “Pozdrav svijete” će se održati u sportskoj sali sa početkom u 13:00.

Pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže.