Na Petom međunarodnom simpoziju TImod 2022 – tekstilno inžinjerstvo i modni dizajn koje je održano u petak 25.3.2022. godine na Fakultetu za Tehničke studije Univerziteta u Travniku učenica Sumeja Kostić pod vodstvom mentora Ramiza Kulovca, ing.tex. osvojila je I mjesto iz predmeta „Praktična nastava“ a time i vrijedne nagrade: Stipendiju za I godinu redovnog studija Univerziteta u Travniku na smjeru Tekstilno inžinjerstvo i dizajn i moderni šivaći stroj tvrtke “JAKI” za svoju školu.

Naša škola je učestvovala i u takmičenju iz predmeta “Konstrukcija odjeće” gdje smo zauzeli šesto mjesto.

Na ovom međunarodnom takmičenju učešće je uzelo 11 škola iz Srbije i Bosne i Hercegovine. Takmičarska atmosfera je bila odlična a učenici dobro pripremljeni.

Organizacija samog takmičenja je bila na najvišem nivou.

Sve čestitke pobjednici i njenom mentoru od cijelog kolektiva Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn.