08.03.2018. godine u holu Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn realizovan je program povodom Međunarodnog dana žena koji su pripremili za sve uposlenice i učenice kao i svake godine do sada članovi debatnog kluba Modus i CIVITAS sekcije. U okviru programa smo mogli čuti gdje i zašto su se žene pobunile,  ko je Klara Cetkin i zašto je bitna,odlomak iz teksta Ive Andrića, citate o ženama i govor Inele Subašić maturanice i kapitena debatnog kluba Modus kojoj zahvaljujemo da doprinosu u svim aktivnostima i želimo mngo sreće i nakon završene srednje škole. Na kraju program svi prisutni su mogli doprinjeti programu tako što bi izvukli citat koji bi zaljepili na određeno mjesto i napisati nešto  ženi. Naravno i ove godine su bile neizostavne čestitke koje je kreirao debatant i član CIVITAS sekcije Edo Demirović koji je i  podjelio čestitke svim uposlenicama i učenicama kao i bombone  za ovaj  i svečani dan.