U četvrtak 17.3.2022. godine, učenici ekološke sekcije su sa volonterima iz Udruženja građana Ruke, u okviru projekta Let’s Do It, uradili malu akciju čišćenja školskog dvorišta. U odvojene vreće smo prikupljali plastiku i aluminij, te ostali komunalni otpad. Ta akcija je bila uvertira za aktivnost koju će sprovesti predstavnici KJKP „Park“ u srijedu 23.3.2022.godine.

Povodom Svjetskog dana šuma koji se obilježava 21.3.organizovane su akcije sadnje i pošumljavanja u 20 gradova širom Bosne i Hercegovine. Jedna od lokacija na kojoj će biti posađene sadnice ukrasnog drveća je naša škola. Osim sadnje pomenutih sadnica, ta aktivnost bi podrazumjevala i mašinsko pranje betonskih površina školskog dvorišta koju će sprovesti KJKP „Rad“.